LSI distancohet, gati përjashtimi i deputetit Spahiu, s`votoi Reformën në Drejtësi

spahiu16Lëvizja Socialiste për Integrim u distancua nga deklarata e deputetit të Dibrës, Përparim Spahiu, i cili deklaroi dy ditë më parë se “nuk ishte i gatshëm të votojë ngritjen e një institucioni të ri në kuadër të reformës në drejtësi që do të mbikëqyret nga ndërkombëtarët”.

Sipas medias, burime nga LSI-ja bëjnë të ditur se “deklaratata e deputetit Spahiu është personale dhe javës që vjen do të ketë një mbledhje të grupit parlamentar të LSI-së për të mbajtur një qëndrim mbi këtë çështje”.

Kliko per me shume info

“Mund të shkohet deri në përjashtimin e deputetit Spahiu”, bëjnë të ditur burimet e cituara në media

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.