LSI distancohet: Të hetohet deri në fund pajisja përgjuese në zyrën e Tahirit

Kliko per me shume info

vasili15Vendosja e një pajisjeje përgjimi për të përgjuar Ministrin e Brendshëm, kërkon një hetim të plotë dhe me ekspertizë ndërkombëtare.
LSI eshte distancuar ne kete menyre nga ngjarja ne te cilen po perflitet se mund te jete si autor nje nga perfaqesuesit e saj ne Ministrine e Brendshme.

Kështu u shpreh kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili. Takimin Rama- Basha, Vasili e cilëson si tepër të rëndësishëm.

Kliko per me shume info

Vasili tha të tilla takime janë të mirëpritura për reformën në drejtësi. Sipas tij, në asnjë rast nuk duhet të cenohet fryma e Venecias dhe reflektimet e ekspertëve të OPDAT e EURALIUS.

“Takime të tilla që ecin në këtë frymë janë të mirëpritura dhe ky është mendimi ynë për këtë çështje”, tha ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.