Ndiqeni LIVE shpërthimin në Stamboll: ushtria turke rrethon aeroportin

Vazhdon situata e nderë në aeroportin e Stambollit pas dy shpërthimeve të fuqishme të eksplozivëve dhe të shtënave me armë.

Siç shihet edhe nga video e mëposhtme situatën në kontroll e ka marrë ushtria ndërsa njerëzit përpiqen tja mbathin ku të munden.

Kliko per me shume info

Mediat flasin se bëhet fjalë për një sulm të mundshëm kamikaz, pasi dy atentatorët kanë hedhur veten në erë.

Ndërkohë kryeministri turk ka urdhëruar mbledhje urgjente për situatën. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar ambulanca dhe forca te shumta policie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.