Letra e Rucit për Metën, Paloka: Provokim, akt lufte ndaj opozitës

palokaPartia Demokratike reagoi ashpër pas kërkesës se Partisë Socialiste ndaj kreut të Kuvendit per votimin e reformes ne drejtesi brenda korrikut.

Kreu i grupit parlamentar, Edi Paloka, e cilëson letren si një provokim të rëndë ndaj opozitës.

Kliko per me shume info

“Kërkesa për të futur në kalendarin e Kuvendit projektin për kapjen politike të gjyqësorit është një provokim i rëndë ndaj opozitës, parlamentarizmit dhe qytetarëve shqiptarë që nuk mund ta konceptojnë kurrë reformën e domosdoshme në drejtësi si një dorëzim peshqesh të drejtësisë tek Edi Rama”, theksoi Paloka.

Ai thotë se rruga e vetme për miratimin e Reformës në Drejtësi që nuk mbron por lufton krimin dhe korrupsionin është zbatimi i plotë i rekomandimit 88 të Venecias.

Paloka paralajmëron se çdo akt tjetër është shpallje lufte ndaj opozitës, parlamentit dhe aspiratës popullore për drejtësi të pavarur. “Dhe fundi i kësaj betejë padyshim nuk do të jetë fitorja por shkrumbimi i oligarkisë kriminale dhe të korruptuar të Edi Ramës”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.