Ndryshime drastike tek kuqezinjtë, L`Equipe: Ja formacionet e Rumani-Shqipëri

l`equipeGazeta Franceze L`Equipe ka publikuar nje formacion probabel te ndeshjes Rumani-Shqiperi.

ajo cka bie ne sy sipas formacionit te gazetes, eshte se tek Shqiperia ka ndryshime drastike ne formacion.

Kliko per me shume info

Keshtu ne sulm eshte vendosur Cikalleshi, i cili nuk ka qene i preferuari i De Biasit deri tani.

Ai ka zene vendin e Sadikut, nje sulmues qe nuk ka dhene shume per kombetaren deri tani pasi ka pasur disa raste me Zvicren dhe Francen, por nuk ka arritur te shenoje.

Pas Cikalleshit, jane vendosur kater futbolliste, Roshi, Xhaka, abrashi dhe Lenjani, pas tyre eshte Kace, dhe me tej ne mbrojtje eshte katershja Hysaj, Cana, Mavraj dhe Agolli.

Nese ky eshthe formacioni i vendosur nga De Biasi, bie ne sy fakti se nuk eshte ne formacion Ajeti, nje mbrojtjes qe ka bere nje super-ndeshje ndaj Frances./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.