Largimi i Messit nga Argjentina, 100 mijë tifozë i kërkojnë të rikthehet

Kliko per me shume info

vajza-messiDështimi në finalen e Kupës së Amerikës i Argjentinës përballë Kilit dhe më pas deklarata për tu larguar nga kombëtarja  e yllit Lionel Messi janë bërë ceshtje dite në Argjentinë.

Largimi i Messit ka provokuar një përgjigje të madhe të tifozëve të cilët do të dalin të marshojnë në qytetin e “Buenos Aires” për të bindur Messin që të rikthehet tek Argjentina.

Kliko per me shume info

Sipas mediave të këtij vendi, pritet që në marshim të marin pjesë më shumë se 100 mijë tifozë.

Ylli Barcelonës deklaroi menjëherë dorëheqjen nga kombëtarja pasi kjo ishte finalja e katërt e humbur me bluzën e Argjentinës.

/LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.