Ja çfarë i ka bërë laptopit të tij Mark Zuckerberg

laptopi-markutNë një foto që Mark Zuckerberg ka publikuar me rastin e ditëlindjes se tij te 32-të, ai pa dashje ka zbuluar disa “modifikimi” sigurie që i ka bërë lapropit të tij.
Në prapavijë e kësaj foto përmes së cilës falënderon fansat e Instagram, shihet tavolina e punës dhe laptopi i Zuckerberg. Në këtë foto shihet se kamera dhe porti i mikrofonit janë të mbuluara me letër ngjitëse apo izolant, transmeton Express. Kjo është një masë sigurie që vjen pas raportimeve të shpeshta të marrjes së imazheve dhe regjistrimit të audio nga hakerët e ndryshëm.

Mesa duket, edhe vetë njeriu, kompania e të cilit ka bërë investime të mëdha në sigurinë ndaj sulmeve kibernetike nuk po ndihet i sigurt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.