I jepet lamtumira e fundit legjendës së boksit Muhammad Ali

Kliko per me shume info

muhamed-ali16Mijëra njerëz i kanë dhënë të premten lamtumirën e fundit legjendës së boksit, Muhammad Ali.

Të mbledhurit në Luizvill të Kentakit kanë brohoritur “Ali, Ali” dhe kanë mbajtur fotografinë e tij në duar.

Kliko per me shume info

Muhammad Ali ka vdekur të premten e kaluar në moshën 74-vjeçare.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka thënë se bota ka humbur një ikonë.

Muhammed Ali, i cili është konvertuar në mysliman, është varrosur me rite islame.

Në varrim kanë marrë pjesë personalitete të larta, ashtu si dhe pëfaqësues të feve të ndryshme.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here