Fitojnë Gjermania e Polonia, lajm i keq për Shqipërinë

gjermani-irlandeGjermania shënoi fitore minimale në ndeshjen e fundit kundër Irlandës Veriore. Po keshtu, edhe Polonia fitoi kundër Ukrainës

Golin e vetëm dhe të fitores për gjermanët e shënoi sulmuesi Mario Gomez në pjesën e parë.

Kliko per me shume info

Pas kësaj fitoreje, Gjermania ruan vendin e parë në Grupin C me 7 pikë, e ndjekur nga Polonia që ka po ashtu 7 pikë, ndërsa Irlanda Veriore renditet e treta me 3 pikë, por që ende nuk e ka siguruar kualifikimin.

Në vendin e fundit gjendet Ukraina me zero pikë ne ate grup. Këto dy rezultate të ndeshjeve të sotme nuk i shkojnë përshtat Shqipërisë, që kualifikimin duhet ta prese nga rezultatet e tre grupeve të fundit qe kane mbetur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.