Kukeli: Humbja me Francën, pengu më i madh i kombëtares

kukeliBurim Kukeli ishte një prej mungesave të mëdha të Shqipërisë, në sfidën e fituar me Rumaninë. Pezullimi me kartonë, që e detyroi ta shihte nga tribuna duelin në Lion mbetet pengu i mesfushorit, që gjithsesi shfaqet i gëzuar për suksesin historik në finalet e një turneu madhor.

“Kisha dëshirë të luaja edhe kundër Rumanisë, por jam i lumtur që skuadra mori tre pikë dhe realizuam një fitore historike.
Për të gjithë, për ekipin, federatën dhe të gjithë tifozët shqiptarë ishte një fitore e rëndësishme dhe një sukses i madh. Të paktën arritëm një fitore në tre ndeshje të luajtura në Kampionatin Europian.”

Kliko per me shume info

Kukeli beson se forca dhe energjia e kësaj skuadre vjen nga mentaliteti për të qenë një grup i bashkuar dhe kjo u shfaq te festa e golit të Sadikut.

“Mentaliteti i ekipit është që duke mos pasur yje të mëdhenj, të marrim rezultate me vlerat tona. Në çdo tre ndeshje e kemi provuar në fushë. Është puna e fort në stërvite, secili mundohet të japë më të mirën në fushë, duke ndihmuar të tjerët. Mentaliteti i ekipit është që të luftojmë deri në fund. Te festa e golit shihet që jemi ekip, sepse festuam së bashku. Sadiku shkoi në stol dhe festoi, të gjithë u bashkuan aty. Të gjithë ishim të lumtur. Fryma e grupit është tejet e mirë dhe ajo na ka sjellë deri këtu ku jemi, në finalet e Europianit.”

Mesfushori 32-vjeçar theksoi se humbja në sekondat e fundit me Francën është pengu më i madh i Kombëtares në Kampionatin Europian, me kuqezinjtë që gjithsesi vazhdojnë të shpresojnë te kalimi i grupit.

“Pengu ynë? Duhej të kishim marrë të paktën një pikë në ndeshjet me Zvicrën dhe Francën dhe tashmë mund të ishim kualifikuar. Me Francën pësuam në minutat e fundit. Por, i kemi ende shanset dhe shpresojmë te ekipet e tjera. Ne e dhamë maksimumin, por tashmë nuk varet më nga ne. Presim dhe të shohim, ne shpresojmë.”ssport

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.