Kujdes! Mos pranoni këto ftesa për miqësi në Facebook

Kliko per me shume info

facebook-pergjonNëse merrni ftesë për miqësi në Facebook nga dikush që tashmë është mik i juaji, mundësitë janë që ky është një rast mashtrimi.

Ky problem është shfaqur në mediat sociale rreth një muaj më parë, por sipas Fox, po vazhdon ende.  Ja si funksionon:

Kliko per me shume info

Një person mashtrues ri-krijon profilin në Facebook të dikujt duke përdorur foton e profilit, fotot dhe informacionet rreth tij. Më pas ai përpiqet të duke si përsoni t cilit i ka hapur llogarinë. Ju dërgon ftesë dhe nëse ju e pranoni dhe filloni bisedën me të, ai do të ju dërgojë një link.

Dhe ju duke qenë se nuk e keni spikatur mund ta klikoni, që në këtë moment të dhënat tuaja në Facebook janë në rrezik./LajmiFundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.