Kryeministri Rama reagon për eleminimin e Shqipërisë nga Euro 2016

futbolli2016Kryeministri Edi Rama me ane te nje shenimi ne faqen e tij zyrtare reagoi per eleminimin e Shqiperise nga Euro 2016.

“Sapo u mbyll kapitulli më fantastik i futbollit shqiptar dhe pas një eliminimi për arsye të golaverazhit, misioni kuqezi në EURO2016 kthehet nesër në atdhe rreth orës 17.00. ????? Le t’u dhurojmë heronjve tanë një festë të paharrueshme mikpritjeje, në shenjë mirënjohje e respekti për kontributin e tyre të jashtëzakonshëm për fanellën dhe imazhin e Shqipërisë?????”, shkruan Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.