KQZ firmos mandatin, ja deputeti që do ulet në karrigen e Kokëdhimës në Kuvend

Kliko per me shume info

kqz-2016KQZ-ja i ka dhënë sot mandatin deputetit të ri socialist të Qarkut të Vlorës, Edmond Lekës, i cili do të zëvendësojë Koço Kokëdhimën.

Leka e marrë mandatin me 4 vota pro dhe 3 kundër përmes debateve, pasi komisionerët e majtë kërkuan që ai të fillonte punën si deputet dhe më pas të verifikohej vërtetësia e vetëdeklarimit të tij.

Kliko per me shume info

Kurse, komisionerët e djahthë insistuan që mandati të mos jepej pa u kryer verifikimi.

Megjithatë, Leka e fitoi karrigen e deputetit me një votë plus.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.