“Heronjtë” kuqezinj zhvillojnë stërvitjen e fundit, gati për Francën!

Kliko per me shume info

Euro 2016, publikohet videoja nga stërvitja e Kombëtares në AustriSot Kombëtarja ka zhvilluar stërvitjen e fundit. Lojtarët e Kombëtares kanë zhvilluar stërvitjet e fundit në stadiumin “Vellodrome” të Marsejës.

Trajneri Gianni De Biasi ka thënë se Shqipëria është gati për Francën.

Kliko per me shume info

Tekniku italian thotë se e njohin mirë kundërshtarin, ndaj do të bëjnë maksimumin.

Për më shumë se një orë, djemtë kuqezinj fillimisht kanë bërë vrapime të lehta dhe lojë. Më pas skuadra ka vazhduar nën drejtimin e përgatitësit atletik, sprinte dhe strecing.

Përpos tyre është kaluar në një miks ushtrimesh taktike të ndërthurura edhe me goditje në porte. Pas me shumë se një ore, skuadra është nisur për në rezidencën e saj ne hotel “Pullman”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.