Ndeshja me Francën, kombëtarja shqiptare mbërrin në Marsejë

kombetarja-marseilleFutbollistet dhe i gjithë stafi kuqezi kanë udhëtuar drejt Marsejës nga qyteti i Perros Guirec ku do të ndeshen me vendin pritës të këtij kompeticioni, Francën.

Shqipëria vjen në këtë përballje me 0 pikë pas humbjes me Zvicrën ndërsa Franca ndodhet në vend të parë pasi mundi Rumaninë falë një super-goli të Dimitri Payet në minutat e fundit.

Kliko per me shume info

Në këtë ndeshje do të mungojë kapiteni Cana pas daljes me karton të kuq që në minutën e 36’ të sfidës së parë. Për të rikthimi në këtë stadium do të ishte shumë i veçantë pasi ka shpenzuar 4 vite të karrierës së tij si futbollist i Marsejës.

Sipas De Biasi-t ai që do të zëvendësojë kapitenin e përfaqësueses sonë është Arlind Ajeti. Ndeshja e vlefshme për Grupin A, do të luhet ditën e mërkure në stadiumin “Velodrome” në orën 21:00.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.