“Kombëtarja” zbret në Kuvend, Berisha deklaratë të papritur: Autori i golit është Edvin Rama

berishaaaaIsh kryeministri Sali Berisha ka ironizuar përpjekjen e kryeministrit Rama për të privatizuar suksesin e kombëtares në Euro 2016.

Gjatë fjalës së tij, Berisha theksoi se në tri ndeshje ekipi kombëtar pati një paraqitje për të cilën nuk mori atë që i takonte.

Kliko per me shume info

Berisha tha se “nga kjo foltore dua të përshëndes autorin e golit Edvin Kristaq Rama. Po po, ai është autori i golit, pa diskutim, mos u habisni fare ju. Dhe jo vetëm kaq, por ai është edhe zbuluesi i Shqiponjës, ai është zbuluesi e trajnuesi i De Biasit”, tha me ironi Berisha gjatë fjalës në Kuvend.

LEXO EDHE:  Bylykbashi ironizon Veliajn: Këpucët me baltë si çorapet e grisura të Enverit

Berisha pershendeti tifozerine per te cilen tha se demonstruan qytetarine me te madhe por edhe rracen me te bukur ne stadiumet ku kombetarja shqiptare luajti ndeshjet e saj ne kampionatin europian. /lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here