Kapen në flagrancë gjatë shkëmbimit të drogës, arrestohen dy të rinj

fier-policiaArrestohen dy persona për shitje të lëndëve narkotike. Finalizimi i operacionit antidrogë “Vloshi” nga policia e Fierit bëri të mundur arrestimin e Kelmend Myftarit 25 vjeç, banues në fshatin Vlosh të Fierit dhe Eduart Hatias, 19 vjeç, banues në fshatin Drenovicë të Beratit.

Policia thotë se “arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në afërsi të Spitalit Roskovec, ku shtetasi Kelmend Myftari është kapur në flagrancë duke i shitur shtetasit Eduart Hatia 155 doza lëndë narkotike të dyshuar si kanabis sativa”.

Kliko per me shume info

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Prodhim dhe shitje e narkotikëve”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.