Kamerat në vende publike, Komisioni i Ligjeve rrëzon dekretin e Nishanit

Kliko per me shume info

komisioni-siguriseKomisioni i Sigurisë ka rrëzuar diten e sotme dekretin e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani që kthente për rishqyrtim ligjin e shumëdiskutuar për kamerat e sigurisë në ambientet publike.

Deputetët e mazhirances dhe përfaqësuesi i Ministrisë së Brendshme, e cilësuan të pabazuar dekretin, ndërsa ndryshe mendojnë demokratët.

Kliko per me shume info

Deputeti Xhemal Qefalia kërkoi para vendimit përfundimtar rrëzimin e dekretit të Presidentit, pasi sipas tij, argumentet nuk bazohen në frymën e ligjit.

Nga ana tjeter, zv/ministri i Brendshëm, Stefan Çipa tha se dekreti është i pabazuar në Kushtetutë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.