HISTORIA/ “Jeta ime mori fund kur zbulova se kisha bërë seks me…”

Kliko per me shume info

SEKSNisi si një dashuri me shikim të parë dhe lidhja e tyre çdo ditë forcohej edhe më tepër.

Ndërsa ata ishin duke planifikuar martesën e tyre, një detaj del në dritë dhe u shkatërron ëndrrat.

Kliko per me shume info

Lexoni historinë e dhimbshme të një vajze të re, të rrëfyer për psikologes e ‘The Sun’.

Letra e vajzës

“Ai ishte parukieri të cilin e takova rastësisht vite më parë… Unë jam 24 vjeçe ndërsa ai është 28.

Lidhja jonë nisi ngadalë por fillojë të konsolidohej çdo ditë e më shumë. Një dashuri e pastër dhe shumë e fortë. Pas disa vitesh lidhje, ne vendosëm që të martoheshim dhe ishim duke bërë planet e martesës.

Ndërkohë më vjen një ftesë dasme nga kushërira ime dhe vendos të shkoj e vetme sepse i dashuri im kishte punë atë ditë.

Kur takoj të afërmit e mi, e ndaj historinë time të dashurisë me kushërirën time. E lumtur dhe me një gëzim që më lexohej në sy, i flisja për të. Ajo më pyeti për emrin dhe se si dukej ai, e unë i tregoj një foto të tij. Nuk reagoi por e pashë që u largua dhe shkoi të fliste me nënën e saj.

Një ditë më pas më merr në telefon dhe më thotë se duhej të takoheshim sepse kishte diçka për të më thënë.

“Ai është vëllai jo nga babai”, ishin fjalët që ajo më tha.

Mu përmbys bota në një sekond dhe nuk dija çfarë të bëja e si të sillesha. Ajo më sqaroi se para se të lindja unë, babai im kishte lidhje me një grua tjetër, lidhje nga e cila kishte ardhur në jetë i dashuri im.

Ende nuk i kam treguar këtë lajm sepse e di që do shkatërrohet edhe ai njësoj si unë sot!

Jam në një situatë shumë të keqe e nuk di se çfarë të bëj”.

Përgjigjja e psikologes

“Më vjen shumë keq për ju, por ti e di që ligji nuk e pranon një martesë mes dy personave me lidhje gjaku.

Ky është një incest pavarësisht se ju e keni bërë pa e ditur.

Duhet të bëheni të fortë dhe të ndaheni sepse kjo lidhje nuk mund të vazhdojë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.