Itali, shqiptari grabitës dhunon gazetaren e “La Stampa”‏

Kliko per me shume info

gruaja-grabitetPolicia italiane e qytetit të Alessandrias beri me dije se ka arrestuar një 32 vjeçar shqitar pa leje qëndrimi të rregullt në Itali.

Akuza ndaj tij është rrembim personi, dhunë e grabitje ndaj gazetares së njohur italiane të së përditshmes “La Stampa”, Emma Camagna.

Kliko per me shume info

Ngjarja ka ndodhur më datën 27 mars, 2016 ditën e Pashkëve në qytetin e Alesandrias. 32 vjecari shqiptari së bashku me dy bashkëpunëtorë të tij kanë hyrë në banesën e gazetares italiane e pasi e kanë lidhur në karrige duke përdorur corape nailoni, i kanë grabitur objekte me vlerën 50 mijë euro.

Ne bashkëpunim me gazetaren italiane, si dhe falë kamerave të sigurisë, Policia e Alessandrias ka mundur të identifikojë autorin e të ekzekutojë ndaj tij urdhërin e arrestimit me burg.

32-vjeçari shqiptar Francisko Dudija konsiderohet si një person shumë i dhunshëm e i paaftë për t’u vetëkontrolluar ndaj akteve të tij agresive.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.