Shteti Islamik merr përsipër autorësinë e sulmit me mbi 50 të vrarë

Agjencia e lajmeve “Amaq” e grupit terrorist, Shteti Islamik (ISIS), ka njoftuar se ISIS është përgjegjës për sulmin e sotëm në një klub nate të homoseksualëve në Orlando të Floridës.

Një sulmues të dielën në mëngjes vrau së paku 50 persona dhe la 53 tjerë të lënduar pasi shtiu me armë zjarri.

“Sulmi me armë që kishte cak një klub nate të homoseksualëve në qytetin e Orlandos në shtetin e Amerikës, Florida, që la më shumë se 100 të vdekur ose të lënduar u bë nga një luftëtar i Shtetit Islamik”, ka njoftuar Amaq.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.