Humb jetën deputetja e sulmuar me thikë pranë Parlamentit

deputetja16Deputetja britanike, Jox Cox nuk i ka mbijetuar plagëve të marra gjatë sulmit që i është bërë sot.

Raportohet se ajo është sulmuar me armë zjarri dhe është therur me thikë në qytetin e Leeds në Jorkshirin Perëndimor, zonë në veri të Londres.

Kliko per me shume info

41 vjeçarja ishte lënë e përgjakur në rrugë nga sulmuesi.

Pas incidentit, Policia e ka arrestuar një person të moshës 52 vjeçare.

Vdekja e deputetës së parlamentit britanik është konfirmuar në shtabin e policisë në Wakefield.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.