“Hamann” i befason të gjithë, sjell Range Rover Evoque 2017

range-rover-hamanJemi mësuar që veturat e modifikuara nga Hamann të jenë BMW, por kjo kompani Gjermane ka befasuar me Range Rover Evoque.
Ky model është zgjeruar falë paneleve të vendosura në të. Ky model vjen në versionin me 3 dhe 5 dyer dhe përfshinë dritat e ditës LED, para dhe prapakolp të zgjeruar si dhe gypat e shkarkimit të gazrave janë pozicionuar në mes të veturës, transmeton Express. Po ashtu vetura është ulur me 30mm dhe vjen me rrotat Hamann Evoque 22 inç.

Sa i përket performancës, versionet e motorit në TD4, eD4, SD4 dhe Si4 janë modifikuar për të rritur fuqinë. Për shembull, motori turbo dizel nga 150PS është rritur në 181PS, ndërsa motori me benzinë Si4 nga 240PS në 260PS.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.