Pep Guardiola fton për darkë Jose Mourinhon

guardiola-mourinhoAsistenti i parë i Pep Guardiolas tek Manchester City, Domenec Torrent, ka njoftuar se shefi tij tashmë do ti bëjë një ftesë publike homologut të tij tek Manchester United, Jose Mourinho.

“Megjithë rivalitetin e madh të krijuar gjatë kohës sa ishin përballë njëri tjetrit në Spanjë, meqenëse udhëhiqnin dy skuadrat e mëdha, Real Madrid dhe Barcelona, tashmë Guardiola dhe Mourinho mund të ulen në një tryezë së bashku për të ngrënë darkë.

Kliko per me shume info

“Manchesteri është një qyteti i madh, por sigurisht se ata mund të takohen në ndonjë restaurant për darkë, një ditë mund të pagujë Mourinho e në ditën tjetër Pep. Unë nuk e besoj se kjo gjë do ta bezdiste Pepe”, ka deklaruar Torrent, transmeton goalshqip.

Asistenti i parë i Guardiolas gjithashtu ka theksuar se tekniku spanjoll do të mundohet të ndryshojë lojën e Manchester Cityt në mënyrë që ata të dalin kampion në çdo garë ku ata konkurrojnë, gjë të cilin e bëri edhe te Bayerni, duke ndryshuar mentalitetin e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.