Gruaja merr dëmshpërblim prej 10 mijë dollarë nga Microsoft, kjo është arsyeja

microsoftSistemi operativ, Windows 10, s’është i keq, por Microsoft është kritikuar për atë që disa njerëz e konsiderojnë si fushatë agresive për instalimin e tij.
E tani një grua është dëmshpërblyer për këtë ‘agresivitet’, pasi në kompjuterin e saj është instaluar pavullnetshëm Windows 10.

Teri Goldstein është paguar 10.000 dollarë nga Microsoft muajin e kaluar, pasi një gjyqtar ka vendosur në favor të saj.
Goldstein kishte pretenduar se disa ditë pas lëshimit të Windows 10, kompjuteri i saj ka instaluar atë pa lejen e saj, duke bërë që pajisja e saj të ngadalësohej dukshëm dhe të bllokohej.

LEXO EDHE:  Parashikimi, sinoptikanët: Ja si do të jetë moti sot
Kliko per me shume info

Problemet kishin bërë që ajo të humbte para, dhe më pas ajo ishte detyruar të blinte një kompjuter të ri. /Express/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here