Arrestimet, këta janë tre shqiptarët që grabitën vilën e presidentit të Juventusit

Kliko per me shume info

treshqiptaretTre shtetas shqiptarë nga Kosova u arrestuan prej policisë italiane, pasi akuzohen për grabitje.

Ata u arrestuan pasi grabiten banesen e presidentit te Juventusit. Policia beri me dije se në pranga përfunduan Femi Makolli, 48 vjeç, banues në Milano, Florim Rexhepi, 41-vjeç, që jetonte në Cinisello Balsamo si dhe Sedar Kurda, 42-vjeç.

Kliko per me shume info

Shqiptaret akuzohen se natën e pashkëve më 27 mars, grabitën banesën e nënës së presidentit të Juventusit në Torino. Kurda ishte arrestuar disa më parë nga policia italiane, ndërsa dy të tjerët u arrestua së fundi.

Ky grup merrej vazhdimisht me vjedhje, kur përveç grabitjes së nënës së presidentit Andrea Agnelli, kanë kryer edhe nëntë grabitje të tjera. Mallrat e grabitura janë gjetur në një makinë dhe në një banesë.

Shënjestër e grabitjeve ishin kryesisht banesat e sipërmarrësve italianë. Hetuesit thonë se grabitjet kapin shifrën e mbi 10 milionë eurove. Policia po heton për të zbuluar rastet etjera.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.