“Luftë” me policinë pasi rrahu drejtorin e shkollës, bie në pranga autori në Leskovik

Kliko per me shume info

korce15Arrestohet autori qe doditi për shkak të detyrës0 Drejtorin e Shkollës së Mesme në Leskovik. Policia lokale beri me dije se eshte arritur te arrestohet në flagrancë një shtetas nga specialistët e Seksionit për Krimet arrestuan në flagrancë shtetasin Hajri Kardhiqi, 49 vjeç, banues në Leskovik.

Sic behet me dije nga policia, mesohet se arrestimi i tij u bë pasi, dje në qytetin Ersekës, dyshohet se për motive të dobëta dhe për shkak të detyrës, ka goditur me grusht në fytyrë shtetasin V.N, 49 vjeç, Drejtor i shkollës së Mesme Leskovik.

Kliko per me shume info

“Më pas, Kardhiqi gjatë lëvizjes me automjet, nuk i është bindur shërbimeve të Patrullës së Policisë, për të ndaluar dhe për të bërë testin e alkoolit”, beri me dije policia.

Sipas burimeve, materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprat penale: “Goditjet për shkak të detyrës”dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” parashikuar nga nenet 237 e 242 të Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.