Shqiptarëve iu vendos 8 milionë euro gjobë me “Euro2016”

Kliko per me shume info

berishaaa“Edvin Kristaq Rama me Gellcin e tij te zi denon me gjobe çdo sportdashes shqiptar per te paguar per çdo ndeshje te kampionatit Europian!”, shkruan ish-kryeministri Berisha ne faqen e tij ne FB.

“Te dashur miq, Edvin Kristaq Rama me Gellcin e tij te zi, denuan cdo sportdashes shqiptar me nje gjobe turpi per cdo ndeshje, pasi RTSH jua dha te tjereve te drejten e transmetimit te ndeshjeve ne kundershtim flagrant me ligjin qe e detyronte ate te transmetonte falas ndeshjet e kampionatit europian te futbollit per qytetaret qe financojne me taksat e tyre televizionin publik shqiptar”, thekson ish kryeministri.

Kliko per me shume info

Sipas tij, kjo eshte nje afere e piste prej 8 milione euro qendron ne baze te kesaj gjobe kriminale te qytetareve nga Rama dhe Gellçi i tij i zi. I bej therrje grupit parlamentar te nise menjehere procedurat e shkarkimit te banditit qe Olsi Rama solli nga jashte per ti dorezuar RTSH-ne.

“I bej thirrje prokurorise se shtetit te nise menjehere hetimet per Gellçin e zi, Olsi dhe Edi Ramen qe qendrojne mbrapa tij, per aferen korruptive qe denon me gjobe cdo qytetar shqiptar!”, thekson Berisha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.