“Euro 2016”, ndeshja Gjermani-Ukrainë mbyllet 2-0

mustafiiKa perfunduar ndeshja Gjermani-Ukraine me rezultat 2-1, e vlefshme per grupin C te skuadrave pjesemarrese ne kompeticionin Euro 2016.
Skuadra e Joachim low ka shenuar dy gola, pas tij te Mustafit ne pjesen e pare ka qene Schweinsteiger qe ka dyfishuar rezultatin ne minuten e fundit te ndeshjes.

Vazhdon pjesa e dyte e ndeshjes mes Gjermanise dhe Ukraines ne Euro 2016. Gjermanet ruajne avantazhin e arritur pas shenimit te golit nga Shkodran Mustafi ne pjesen e pare.


Shkodran Mustafi GOAL HD – Germany 1-0 Ukraine… by SportsToday

Kliko per me shume info

Gjermania kalon ne avantazh me ane te nje goli te shenuar me koke nga Shqiptari Shkodran Mustafi.
gjermani-urkaineKombëtarja e Gjermanisë fillon paraqitjen e saj Euro 2016 ndaj Ukrainës.

Favorit janë gjermanët, ndërsa ajo që bie në sy është se mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi luan nga minuta e parë.

Formacioni i Gjermanisë:

Neuer; Howedes, Boateng, Mustafi, Hector; Kroos, Khedira; Müller, Ozil, Draxler; Gotze.

Formacioni i Ukrainës:

Pyatov; Khacheridi, Rakitskiy, Svevchuk, Fedetskiy; Stepanenko, Sydorchuk; Yarmolenko, Kovalenko, Konoplyanka, Zozulya

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.