“Euro 2016”, ndeshja Gjermani-Ukrainë mbyllet 2-0

Kliko per me shume info

mustafiiKa perfunduar ndeshja Gjermani-Ukraine me rezultat 2-1, e vlefshme per grupin C te skuadrave pjesemarrese ne kompeticionin Euro 2016.
Skuadra e Joachim low ka shenuar dy gola, pas tij te Mustafit ne pjesen e pare ka qene Schweinsteiger qe ka dyfishuar rezultatin ne minuten e fundit te ndeshjes.

Vazhdon pjesa e dyte e ndeshjes mes Gjermanise dhe Ukraines ne Euro 2016. Gjermanet ruajne avantazhin e arritur pas shenimit te golit nga Shkodran Mustafi ne pjesen e pare.

Shkodran Mustafi GOAL HD – Germany 1-0 Ukraine… by SportsToday

Gjermania kalon ne avantazh me ane te nje goli te shenuar me koke nga Shqiptari Shkodran Mustafi.
gjermani-urkaineKombëtarja e Gjermanisë fillon paraqitjen e saj Euro 2016 ndaj Ukrainës.

Favorit janë gjermanët, ndërsa ajo që bie në sy është se mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi luan nga minuta e parë.