Futbollisti largohet nga Barcelona, firmos kontrate 3-vjecare me Juventus

Kliko per me shume info

alvesMediat spnjolle e konfirmojnë, Dani Alves tashmë është lojtar i Juventusit.

Transferimin e futbollistit e bën me dije sajti spanjoll “AS”, i cili shkruan: “këtë mëngjes lojtari ka firmosur kontratën 3-vjeçare me skuadrën italiane”.
Ishte parashikuar që Dani Alves të firmoste të dielën, por dalje në konferencë për media të drejtorit sportive të Barcelonës, Roberto Fernandez, i përshpejtoi gjërat.

Kliko per me shume info

Duke falenderuar tifozët “blaugranas”, ai në një foto në Intagram shkruan: “Faleminderit që më keni dhënë besim dhe mbështetje!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.