Ardian Fullani kërkon rikthimin në punë: Largimi më shkaktoi çrregullime

Kliko per me shume info

fullani-prokuroriNuk i kanë mjaftuar 12 paga dëmshpërblim pas vendimit të Gjykatës Administratve, por kërkon rikthmimin në detyrë dhe pagat e 48 muajve.

Fullani ka apeluar pak ditë më parë në Gjykatën e Apelit, pas vendimit të shkallës së parë që pranoi pjesërisht padinë e tij.

Kliko per me shume info

Ish-guvernatori paditi Kuvendin dhe Bankën e Shqipërisë për shkarkim të padrejtë, duke kërkuar rikthimin në punë dhe dëmshpërblim.

Në padinë e tij, Fullani shprehet se largimi nga puna i ka shkaktuar dëm psikologjik dhe çrregullime.

1 COMMENT

  1. me pare te tregoje se c’fare parash bleu ferrarin i biri.nuk ka shtet!ky hajdut duhet te ishte ne burg

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.