UEFA, ja kush do të jetë “bilbili” i ndeshjes Francë-Shqipëri

france-shqiperiUEFA publikoi emrin e arbitrit që do të vendosë drejtësi në ndeshjen e dytë të Shqipërisë në Euro 2016 kundër Francës në stadiumin “Velodrome” dhe ai është skocezi William Collum.

Collum nuk është një emër i panjohur për kombëtaren, pasi i njëjti ka qenë gjyqtar kryesor edhe në sfidën e 4 shtatorit të vitit 2015 mes Danimarkës dhe Shqipërisë në Kopenhagen.

Kliko per me shume info

Skocezi 37-vjeçar drejtuar edhe ndeshjen e luajtur në vitin 2013 në Tiranë mes Shqipërisë dhe Norvegjisë e mbyllur në barazim 1-1.

William Collum do të të ketë si ndihmës të tij, irlandezin Damien MacGraith dhe skocezin Francis Connor.

Në linjën e portës do të qëndrojnë gjithashtu dy skocezë, ata janë Bobby Madden e John Beaton, ndërsa arbitër i katërt është caktuar Michael Oliver.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.