Publikohen fotot e para të “Benz-Mercedes GT R”

Kliko per me shume info

benz-gt-r24 qershori është data në të cilën do të mbahet mend vetura e re e Mercedes, modeli GT R.
Fotografitë – edhe pse jo të plota – të modelit të ri të Mercedes janë publikuar online, aty ku vetura kishte shkuar për një ekspeditë në Xhungël.

Siç mund të vërehet në foton e siguruar nga LajmiFundit.al, vetura ka një ngjyrë të gjelbër mahnitëse, dhe për këtë arësye ka marrë dhe emrin ‘AMG Green Mango’.

Kliko per me shume info

Performanca e veturës do të jetë më e lartë se e modeleve të tjera AMG GT. Vetura ka një motor turbo V8 4.0, i përdorur edhe në disa vetura të mëparshme AMG, por se ky do të prodhojë plot 557 kuaj-fuqi.

mercedes-gt-r

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.