Ambasada Amerikane: Fitorja juaj ishte historike. Urime shqiponja!

Kliko per me shume info

lilaaaaAmbasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, ka uruar për fitoren historike të kuqezinjve kundër Rumanisë, në ndeshjen e luajtur mbrëmë në Lion.

Ajo ka publikuar në faqen e saj zyrtare në “Facebook” një set fotografik nga festa e kombëtares pas golit të Armando Sadikut.  “Urime shqiponja! Fitorja juaj ishte historike dhe ju e bëtë vendin tuaj krenar mbrëmë! Ne ju urojmë fat në kualifikim!”, shkruan ambasada amerikane në “Facebook”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.