Kujdes, pamje të rënda! Fëmija lind pa lëkurë! (FOTO +18)

Kliko per me shume info

f_1465889184-2139769Një foshnje që ka lindur në qytetin Amravati në Indi vuan nga një gjendje e rëndë që lë të gjithë trupin e mbështjellë në “pllaka” të trasha, të bardha të ndara nga çarje të thella.

Sipas pediatrit Yash Banait, vajza do të duhet që ta mbajë nën kontroll lëkurën e saj, gjatë gjithë jetës.

Kliko per me shume info

Ai tha: “Nuk ka shërim për këtë sëmundje. Krejt çfarë shkenca mund të bëjë është që të përpiqet për të mbajtur gjallë fëmijën”.

Siç përcjellin mediat e huaja, foshnja e cila ka lindur me një prerje cezariane, do të duhet të ketë vazelinë dhe vajra të kokosit, dhe të marrë shtojca të veçanta ushqyese.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here