Euro 2016, ja tifozi që po lufton me vdekjen nga aktet e dhunës

Kliko per me shume info

euro-2016-dhunaSi pasojë e përleshjeve të përgjakshme mes tifozëve rusë dhe atyre anglezë, raportohet për një tifoz të lënduar rëndë, i cili tani është në gjendje kritike për jetën.

Kështu raportoi Euronews.

Përleshja mes tifozëve huliganë shpërtheu sot, duke i paraprirë ndeshjes futbollistike Angli-Rusië, në kuadër të Kampionatit Evropian të Futbollit.
Raportet nga atje thonë se një grup i organizuar i huliganëve rusë i zunë në pritë fansat anglezë në Marseille, duke bërë që një fans i Anglisë të pësojë arrest kardiak pasi u ndoq dhe u sulmua.

Kliko per me shume info

Mjekët tentuan ta stabilizojnë atë, para se të dërgohej në emergjencë me një ambulancë.

Mediat franceze thonë se fansi i Anglisë është “në mes të jetës dhe vdekjes”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.