Vizita, Presidenti turk Erdogan pret kryeministrin Edi Rama

rama-erdoganPresidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan priti sot në rezidencën presidenciale në Ankara kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, njoftoi agjencia zyrtare turke e lajmeve, Anadolu Agency (AA).

Gjithashtu Rama pritet që së bashku me kryeministrin e Turqisë, Binali Yildirim të marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së urës ”Osman Gazi” dhe në programin e iftarit.

Kliko per me shume info

Gjatë kësaj vizite do të diskutohet për marrëdhëniet shumëdimensionale bilaterale në të gjitha frontet mes Shqipërisë dhe Turqisë si dhe për përmirësimin e bashkëpunimit në çështjet rajonale dhe ndërkombëtare

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.