Tiranë, arrestohet edukatorja që rrahu mizorisht fëmijën 3-vjecar

Kliko per me shume info

anjezaArrestohet Anjeza Shabani administratorja e një kopshti privat në Tiranë, e cila u fiksua në një video duke dhunuar në mënyrë mizore një fëmijë vetëm 3 vjeç.

Ngjarja që ndodhi në ambientet e kopshtit, u publikua sot në media nga emisioni investigativ Stop, ndërsa autorja mësohet se është arrestuar nga policia.

Kliko per me shume info

Shabani sipas policisë, është arrestuar bashkë me pesë punonjës të tjerë të kopshtit privat që ajo drejtonte.

Urdheri per ndalimin e saj eshte leshuar nga prokuroria e cila mesohet se ka nisur hetimet kryesisht per dhunen ndaj femijes ne kopesht.

E arrestuara ka qene gazetare me heret ne emisionin Alarm ku denonconte rastet e abuzimit ne sektorin publik dhe privat.

Prokuroria mesohets e ka ngritur dy akuza per kete rast, ate te shperdorimit te detyres dhe keqtrajtimit te te miturve.

Artikulli tjeter : Tronditëse në Tiranë, pamjet e dhunimit të 3-vjeçarit në kopësht:
KLIKO >>: Video e ngjarjes

Anjeza Shabani, administratorja e një kopshti privat në Tiranë, e cila eshte filmuar ne kopesht teksa dhunon rende nje femije te vogel. eshte personazh i njohur edhe me pare. Edukatorja qe shfaqet duke dhunuar në mënyrë mizore një fëmijë vetëm 3 vjeç në ambientet e kopshtit, është publikuar sot në media nga emisioni investigativ Stop.

Ajo ka mbaruar Fakultetin e Historisë dhe Filologjisë, dega Gazetari në vitin 2007. Me pas ka punuar si gazetare në disa media të ndryshme, gazeta, radio dhe televizione. Ku së fundi bashkë me bashkëshortin e saj, kanë menduar të hapin edhe një kopësht privat në zonën e Saukut.

Pak momente pas publikimit të videos, njerëz të ndryshëm kanë hyrë në faqen në Facebook të kopshtit duke e sharë dhe mallkuar gruan që gjuante me sa fuqi të kishte një fëmijë të pambrojtur, që vetëm qante dhe nuk kishte mundësi të thoshte asgjë.

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.