Niset me makinën plot drogë drejt Greqisë, ja fati i keq i të riut shqiptar

makine-drogeNjë automjet i cili ishte mbushur me drogë dhe që drejtohej nga një shtetas shqiptar ka tentuar të kalojë pikën kufitare të Kakavijës, por është ndaluar nga policia greke.

Automjeti me targa shqiptare drejtohej nga një 29-vjeçar, dhe gjatë kontrollit policor iu gjetën të fshehur në makinë 40 pako me 22 kilogram marijuanë, 300 euro dhe 2 celularë.

Kliko per me shume info

Mjeti u ndalua në vendin e quajtur Kallpaq, pak kilometra nga dogana.

Ndërkohë, ditën e djeshme ne Kostur u kapën nënë e bije nga Greqia, të cilat kishin marrë në kufirin greko-shqiptar një sasi pre 5 kg marijuana.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.