Droga “pushton” Tepelenën e Përmetin, ja sa rrënjë hashashi janë djegur

Kliko per me shume info

kanabis2016Policia ka zbuluar dhe asgjësuar 2493 bimë narkotike kanabis sativa në Tepelenë dhe në Përmet, si dhe ka arrestuar dy persona, ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim.

Në Tepelenë u asgjësuan 313 bimë narkotike dhe u arrestua A.Elmazi 19 vjeç dhe është shpallur në kërkim babai i tij R.Elmazi. Ata kishin kultivuar 313 bimë kanabis në baçen e tyre në fshatin Hormovë.

Kliko per me shume info

Gjithashtu nga efektivët e Komisariatit të Policisë Përmet janë zbuluar dhe asgjësuar 2180 bimë narkotike, në vendin e quajtur “Përroi i Alipostivanit” , në fshatin Alipostivan. Bimët ishin të kultivuara në dy parcela të hapura rishtaz në pyll, dhe u arrestua Sokrat Bedaj 34 vjeç.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.