Goditet super-banda e radhës e shqiptarëve, sekuestrohen 18 kg drogë në Itali

carabinieri1617 persona janë arrestuar për trafikim droge nga policia italiane e Livornos, mes tyre edhe shqiptarë, raportojnë sot mediat italiane.

Gjatë operacionit, janë sekuestruar 18 kilogramë drogë, kryesisht hashash dhe kokainë, si dhe 7.000 euro.

Kliko per me shume info

Ndërsa në total, janë bërë 27 denoncime të personave me kombësi të ndryshme që dyshohen si pjesë e bansës, mes tyre italianë, shqiptarë, dhe marokenë.

Gjatë operacionit “Tribuna Coperta”, janë përfshirë 50 efektivë të policisë së Livornos, të cilët me ndihmën e qenve nuhatës mësynë në apartamentet e shpërndarësve të drogës, shkruajnë mediat italiane. Hetimet janë drejtuar nga prokuroria e Livornos dhe kanë bërë të mundur shkatërrimin e një trafiku të lulëzuar të drogës, në qytetin italian. Lënda narkotike raportohet se ishte e destinuar t’i shitej kryesisht të rinjve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.