Shkatërrohet grupi i trafikut të drogës në Tiranë, mes tyre një polic, ja emrat

policia-tirane_1Policia e Tiranës ka arrestuar këtë mesditë 4 persona, pasi akuzohen për shitje të lëndëve narkotike. Mësohet se kanë rënë në pranga shtetasit:

– Gezim Sefa, 47 vjeç, banues në Tiranë, i denuar më parë për veprën penale “armëmbajtje pa leje”

Kliko per me shume info

– Ylli Milla, 46 vjeç, banues në Tiranë

– Gurian Lekzeqiri, 40 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë punonjës Policie në Komisariatin e Policisë Nr 2, Tiranë

– Edmond Laska, 55 vjeç, banues në Tiranë

Ata dyshohen se në bashkëpunim me njëri tjetrin, kryenin aktivitetin e kundraligjshëm të shitjes së lëndëve narkotike të dyshuar të llojit kokainë në zonën e Oxhakut. Në momentet e ndalimit, shtetasi Gurian Lekzeqiri, ishte në sediljen e drejtuesit të automjetit tip “Audi” dhe shtetasi Ylli Milla ndodhej në sediljen e pasme, dy shtetasit e tjerë ndodheshin jashtë automjetit. Gjatë kontrollit në brendësi të mjetit u konstatua lënda e dyshuar narkotike e llojt “Kokainë”.

Gjithashtu në cilësinë e provës materiale u sekuestruan:

– 1 automjet tip Audi, me targë AA797IU
– 5 aparate telefonik të markave të ndryshme

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.