Djegia e autobusit me besimtarë në Krujë, lajm i rëndë për dy gra në Greqi

Kliko per me shume info

autobusiiiShkon ne tri numri i viktimave nga djegia e autobuzit 3 jave me pare ne Kruje. Pas vdekjes se Violeta Gjikes dhe dy gra te tjera nderruan jete ne spitalin e Athines.

Kisha Ortodokse e Vlores njoftoi se te marten ndërruan jetë edhe dy, nga besimtaret që ndodheshin në autobuzin që u përfshi nga flakët në qytetin e Krujës.

Viktimat e aksidentit tragjik jane zonjat Viktoria Dhiamandi Moçka dhe Sose Labaj.

Kliko per me shume info

Ato u derguan ne Athine per mjekim te specializuar tri dite pasi ndodhi ngjarja.

Me 27 Maj nga shpethimi ne flake i autobuzit, I cili ishte ne eskursion me besimtare ortodokse mbeten te plagosur 11 persona.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.