Dhuna në jetimoren e Shkodrës, Apeli lë në burg ish-drejtoreshën

Kliko per me shume info

femijet-e-jetimore41-655x356Gjykata e Apelit caktoi masen burg pa afat ish-drejtuesen e Shtëpisë së Fëmijës në Shkodër, Albana Llazani e akuzuar për shpërdorim detyre.

Mbrojtja e saj kishte kërkuar heqjen e kësaj mase sigurie, por kërkesa është refuzuar.

Kliko per me shume info

Ish-drejtuesja e shtëpisë së fëmijës u ndaluan me kërkesë të Prokurorisë rreth një muaj më parë me akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Sipas Prokurorisë ndaj jetimeve të strehuar në këtë qendër është ushtruar dhunë dhe kishte raste edhe të abuzimeve seksuale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.