Ja çfarë u tha Deshamp lojtarëve në pushim të sfidës me Shqipërinë

Kliko per me shume info

france-shqiperiGazeta sportive franceze, “L’Equipe”, i ka kushtuar një artikull të plotë fjalimit që Didier Deshamp ka mbajtur në pushim të pjesës së parë me Shqipërinë, kur gjithçka ishte 0-0 dhe “gjelat” nuk po dilnin dot në lojën e tyre.

Ai u ka thënë lojtarëve se duhet të japin më shumë në fushë, pasi nuk po luajnë një miqësore.

Kliko per me shume info

“Po luani një Europian, nuk po luani një miqësore. Duhet të jepni më shumë në fushë”, ishte apeli që tekniku francez u ka bërë lojtarëve të tij.

Pas trajnerit kanë folur edhe disa lojtarë të tjerë kyç të ekipit si Hugo Loris, Patris Evra, Loren Koshielni dhe Bleis Matuidi.

Franca ia doli të gjejë fitoren në minutat e fundit pas golave të Grizmanit dhe Pajes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.