Nuk votoj Reformën në Drejtësi! Ja si e pësoi deputeti i LSI-së

Kliko per me shume info

perparim-spahiu-lsiDeputeti i LSI, Përparim Spahiu, është përjashtuar sot nga Grupi Parlamentar i LSI-së për deklaratat e tij kundër kryerjes së procesit të vetingut nga ndërkombëtarët.

Deputeti i LSI-së është shprehur në “Twitter” se nuk është i gatshëm të votojë Reformën në Drejtësi, përsa i përket nenit që parashikon lejimin e kryerjes së procesit të vlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve nga “Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit”.

Kliko per me shume info

Kjo deklaratë duket se ka ngjallur reagimin e Grupit të LSI-së, i cili është distancuar nga deputeti i Bulqizës, duke i quajtur deklaratat e tij si personale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.