Deputetët nesër pushim, s’ka seancë plenare

Kliko per me shume info

kuvendi-16Si çdo të enjte që ka Parlament, ditën e nesërme nuk do të ketë seancë parlamentare.

Burime për SYRI.net thonë se dita e nesërme do të jetë ditë “pushimi” për deputetët, pasi gjatë kësaj jave nuk është lënë asnjë projektligj gjatë kësaj jave për t’u miratuar në seancën e së enjtes.

Kliko per me shume info

Ky ka qenë një kompromis mes palëve politike kur u miratua kalendari i punimeve 3-javore të Kuvendit, për shkak të negociatave për reformën në drejtësi dhe rëndësisë së çështjes.

Gjithashtu, një pjesë e mirë e deputetëve ndodhen në Francë për të ndjekur sot nga afër ndeshjen Francë-Shqipëri e vlefshme për ndeshjet e grupeve në EURO 2016.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.