Lezhë, kapet autori i vjedhjes së makinës që u përdor në atentatin ndaj Denis Kasës

vrasja-denis-kasaPolicia e Lezhes ka bere me dije se arrestuar hajdutin e makines qe u perdor ne atentattin e Mbrostarit ne Fier. Ai eshte Kreshnik Bardhaj nje hajdut profesionit, i cili midis te tjerash kishte vjedhur dhe nje Tojota prone e biznesmenit Alfred. P nga Lezha.
Hajduti i makines qe u perdor nga atentatoret ne Mbrostar te Fierit, u kap ne Lezhe.

Sipas policise, 29 vjecari Kreshnik Bardhi profesionit midis disa ngjarjeve te tjera, akuzohet edhe per vjedhjen e Tojotos te nje biznesmeni Alfred. P ne Lezhe.
Kjo makine u perdor ne 8 Janar te ketij viti, nga atentatoret e vrasjes se Denis Kases dhe plagosjen e Klement Kstratit e Elton Margaritit.
Toyota e cila fillimisht u mendua se ishte marrë me qera ishte një nga dy makinat që përdorën autorët për të realizuar ndjekjen e më pas pritën ndaj Kasës, Kastratit dhe Margaritit.
Ajo ishte makina ku autorët zune pritë në Mbrostar dhe qëlluan me breshëri automatiku. Me pas ata e braktisen dhe I vune flaken nje km larg vendit te ngjarjes.
Policia arrestoi ilir Memushajn Ylli Nazëraj, Florian Bushi dhe shpalli në kërkim organizatorin e vrasjes Ermal Bnjakun.
Shkak për vrasjen e Denis Kasës plagosjen e kastratit dhe Margaritit ishte armiqësia e hershme mes fiseve Kastrati dhe Binjaku pas një seri vrasjesh dhe plagosjesh mes tyre ndër vite.

Kliko per me shume info

Shënjestër e atentatit ishte Klement Kastrati. Konkurenca për tregun e drogës mendohet të ketë shtuar konfliktin mes dy fiseve. Pak ditë më parë policia e Fierit arrestoi Klement Kastratin, i cili i shpëtoi atentatit të 8 janarit bashkë me një person tejtër për gjobvenie ndaj një qytetari fierak.
Ky i fundit denoncoi në polici Kastratin sepse banesa që i kishte lënë në ruajtje ishte kthyer në laborator droge. Kastrati me pretendimin se i ishte vjedhur 15 kg drogë kërcënonte me jetë shtetasin a. B dhe po planifikonte eliminim e tij.
Tashme ne gjithe kete ngjarje mbetet per t’u pare lidhja e hajdutit me autoret e krimit,. Kush e kishte porositur makinen dhe kujt ai ia shiti ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.