De Biasi deklaratë emocionuese për fitoren me Rumaninë

biasi2016Gianni de Biasi ka pranuar se ndaj Rumanise, ishte ndeshja më e mirë e Shqipërisë në Euro 2016

Trajneri i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka thënë se kjo ndeshje do të mbetet në histori të futbollit shqiptarë.

Kliko per me shume info

“Ishte ndeshja më e bukur e turneut. Ishte një fitore shumë e rëndësishme dhe historike për Shqipërinë dhe besoj se do të mbetet gjatë në memorien e gjithë shqiptarëve”, ka thënë De Biasi.

“Meritonim më shumë në dy ndeshjet e para, por skuadra vuajti fillimin e edicionit – ishim disi në presion. Por tashmë ishim mësuar në këtë klimë dhe në fund pra morëm tre pikët e para dhe historike”, shtoi De Biasi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.