De Biasi zbulon të ardhmen para lojtarëve, Dukës e Edi Ramës

rama-debiasiGianni de Biasi thote se do te qendroje. Ai e beri kete deklarate gjatë fjalimit të tij në Kryeministri, ku ka njoftuar se dëshiron të jetë pjesë e Kombëtares shqiptare edhe për shumë vite

Trajneri italian shpreson të qëndrojë edhe më tej në Kombëtare për të vazhduar atë që ka nisur disa vite më parë.

Kliko per me shume info

“Tani e gjithë bota sportive ka filluar të na marri në konsideratë. Ajo çka është më shumë e rëndësishme është ajo që këta djem kanë bërë. Unë i jam kthyer shpesh herë shembullit të Skënderbeut, jo se unë dhe Duka i afrohemi atij, por historia është edhe shembull frymëzimi, por kur ai përmend atë shembullin e shkopinjve që nuk thyen të gjithë bashkë, kjo pra është forca e skuadrës sonë. Edhe tifozët luftuan për ne. Unë jam i bindur se ata i fituan të tri sfidat që ne bëmë. Unë shpresoj të rri akoma këtu për të vazhduar rrugën që kemi nisur”, ka deklaruar De Biasi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.